24/7 eTV BreakingNewsShow : Pritisnite dugme za jačinu zvuka (donji lijevi dio video ekrana)
Airlines aerodrom avijacija Najnovije međunarodne vijesti Najnovije vijesti o putovanjima Poslovna putovanja Najnovije vijesti iz Kanade vijesti ljudi turizam Razgovor o turizmu transport Putničke tajne Travel Wire vijesti Various News

Chorus Aviation Inc. najavljuje izbor direktora

Chorus Aviation Inc. najavljuje izbor direktora
Chorus Aviation Inc. najavljuje izbor direktora
Napisao Harry Johnson

Chorus sa zadovoljstvom pozdravlja gospođu Gail Hamilton, gospodina Alana Jenkinsa i gospodina Paula Rivetta u svom odboru direktora.

Print friendly, PDF i e-pošta
  • Chorusov proksi cirkular predviđao je 10 kandidata za Odbor direktora.
  • Ukupan broj akcija koje su predstavljali akcionari koji su bili lično prisutni i punomoćnici na skupštini bio je 60,142,910 miliona.
  • Vlasnici potrebnog broja akcija glasali su za sve stavke poslovanja.

Chorus Aviation Inc. objavljuje rezultate glasanja o izboru direktora na svom virtualnom godišnjem sastanku dioničara održanom 21. juna 2021. godine.

Ukupan broj akcija koje su predstavljali akcionari koji su prisustvovali lično i putem punomoćnika na sastanku iznosio je 60,142,910 miliona i predstavljalo je 33.85% izdatih i neizmirenih akcija Chorusa sa pravom glasa. Vlasnici potrebnog broja dionica glasali su za sve stavke poslovanja. Chorusov proksi cirkular predviđao je 10 kandidata za Odbor direktora. Detaljni rezultati glasanja za izbor direktora navedeni su u nastavku.

NomineeGlasovi za% ZaGlasovi zadržani% Zadržano
Karen Cramm59,072,20498.22%1,070,7061.78%
Richard D. Falconer56,251,20093.53%3,891,7106.47%
Gail Hamilton56,416,52193.80%3,726,3896.20%
R Stephen Hannahs59,563,03999.04%579,8710.96%
Sydney John Isaacs59,035,22398.16%1,107,6871.84%
Alan Jenkins56,341,26093.68%3,801,6506.32%
Amos Kazzaz56,232,12493.50%3,910,7866.50%
Marie-Lucie Morin55,709,66592.63%4,430,2457.37%
Joseph D. Randell56,224,88393.49%3,918,0276.51%
Paul Rivett59,641,81099.17%501,1000.83%

Chorus sa zadovoljstvom pozdravlja gospođu Gail Hamilton, gospodina Alana Jenkinsa i gospodina Paula Rivetta u svoj odbor direktora. Gospođa Hamilton bila je partner i KPMG-u i Ernst & Young-u pružajući usluge revizije i poslovnog savjetovanja raznim organizacijama, uključujući nekoliko u vazduhoplovnoj industriji. Gospodin Jenkins ima preko 20 godina višeg izvršnog i upravnog iskustva u zakupu aviona, specijalnim finansijama, vazduhoplovstvu, transportu i finansijskim uslugama. Pored suosnivanja NordStar Capital-a (nedavnog investitora u Chorus-u), gospodin Rivett je prethodno bio i predsjednik Fairfax Financial Holdings Limited-a, gdje je 2016. godine bio odgovoran za investiciju kompanije u Chorus od 200 milijuna dolara koja je poslužila kao početni kapital za naš regionalni posao zakupa aviona.

Chorus je globalni dobavljač integriranih regionalnih zrakoplovnih rješenja. Sa sjedištem u Halifaxu, Nova Škotska, Chorus čine Chorus Aviation Capital, globalni zakupodavac regionalnih aviona, te Jazz Aviation i Voyageur Aviation. 

Print friendly, PDF i e-pošta

O autoru

Harry Johnson

Harry Johnson je bio urednik zaduženja za eTurboNews skoro 20 godina. Živi u Honoluluu na Havajima i porijeklom je iz Evrope. Uživa u pisanju i izvještavanju o vijestima.