24/7 eTV BreakingNewsShow : Pritisnite dugme za jačinu zvuka (donji lijevi dio video ekrana)
Najnovije međunarodne vijesti Najnovije vijesti o putovanjima Poslovna putovanja Najnovije vijesti Grčke Havajske najnovije vijesti Hospitality Industry Indonezijske najnovije vijesti vijesti Obnova odgovoran turizam Ažuriranje odredišta putovanja Travel Wire vijesti Trenutačno popularno Najnovije vijesti iz SAD -a Various News

Zalasci sunca na Havajima su lijepi, ali ne i najbolji?

Zalasci sunca na Havajima su lijepi, ali ne i najbolji?
Zalasci sunca na Havajima su lijepi, ali ne i najbolji?
Napisao Harry Johnson

Studija je proučavala broj turističkih članaka i blogova koji preporučuju odredište, broj postova na Instagramu i nivo zagađenja izazvanog veštačkim svetlom.

Print friendly, PDF i e-pošta
  • Nova studija otkriva najljepše destinacije zalaska sunca širom svijeta.
  • Mnogi od najboljih zalazaka sunca u Sjedinjenim Državama mogu se naći na Havajima.
  • Odredište koje se isticalo više od bilo kojeg drugog bilo je grčko ostrvo Santorini.

Uz polako ublažavanje ograničenja putovanja, novo istraživanje otkriva najljepše destinacije zalaska sunca širom svijeta i Havaji je treća najbolja lokacija.

Studija je proučavala broj članaka o putovanjima i blogove koji preporučuju odredište, broj postova na Instagramu i nivo zagađenja izazvanog vještačkim svjetlom u svakom području dajući im ocjenu zalaska sunca od 10.

10 najboljih destinacija za zalazak sunca i izlazak sunca

rangodredišteZemljaBroj članaka / blogova Sunset Instagram objaveSunrise Instagram objaveKombinirane objave zalaska i zalaska sunca na InstagramuOsvjetljenje (mcd / m2)Rezultat zalaska sunca
1SantoriniGrčka12105,6922,417108,1090.6278.29
2baliIndonezija5154,37620,590174,9660.2167.13
3HavajiSjedinjene Države5113,66620,869134,5350.1796.62
4Rio de JaneiroBrazil4231,1932,874234,0679.625.70
5Nacionalni park Grand CanyonSjedinjene Države78,1633,31911,4820.1735.65
6Angkor WatKambodža61,96021,94323,9030.2685.49
7Key WestFlorida643,6102,65746,2672.245.38
8MaldiviMaldivi616,0261,19017,2160.9165.27
9HaleakalāSjedinjene Države410,08633,04943,1350.1755.15
10UluruAustralija416,6769,05625,7320.1724.93

Odredište koje se isticalo više od bilo kojeg drugog bilo je grčko ostrvo Santorini, za koje mnogi smatraju da je najljepše od mnogih malih ostrva u zemlji, poznato po visokim liticama i okrečenim kućama na obali Egejskog mora. 

Santorini je preporučen u mnogo više članaka od bilo koje druge destinacije koju smo pogledali, a takođe ne pati od svjetlosnog zagađenja poput većih gradova, s osvjetljenjem od 0.627 mcd / m2.

Drugo najbolje odredište za zalazak sunca je Bali u Indoneziji. Bali ima brojne plaže duž zapadne obale, poput plaže Jimbaran, na kojoj možete gledati kako sunce zalazi s pićem ili zalogajem u jednom od barova i restorana na moru dok sunce pada iza mora.

Mnogi od najboljih zalazaka sunca u Sjedinjenim Državama mogu se naći na Havajima, uključujući i nacionalni park Haleakalā, ali Aloha U državi su i neke od najboljih svjetskih plaža, a u istraživanju je na trećem mjestu. Svjetlucavi bijeli pijesak poput obale Kohale savršen je za promatranje Tihog okeana u briljantnim nijansama ružičaste, žute i narančaste.

Print friendly, PDF i e-pošta

O autoru

Harry Johnson

Harry Johnson je bio urednik zaduženja za eTurboNews skoro 20 godina.
Harry živi u Honoluluu na Havajima i porijeklom je iz Evrope.
Voli pisati i radio je kao urednik zadataka za eTurboNews.

Ostavite komentar